កិច្ចប្រជុំ​ត្រួតពិនិត្យ តាមដាន​លទ្ធផល​ការអនុវត្ត​ផែនការ​សកម្មភាព​ការងា​ក្នុង​ឆមាស​ទី​១ និង​លើក​ទិសដៅ​បន្ត​ឆមាស​ទី​២ របស់​អគ្គលេខាធិការ​ដ្ឋា​ន​អាជ្ញារ​ទន្លេសាប​
​រាជធានី​ភ្នំពេញ​៖ ថ្ងៃ​សុក្រ ៥​កើត ខែស្រាព​ណ៌ ឆ្នាំឆ្លូវ ត្រី​ស័ក ព​.​ស​.២៥៦៥ ត្រូវ​នឹង​ថ្ងៃទី ១៣ ខែសីហា ឆ្នាំ ២០២១ ឯកឧត្តម ម៉ៅ ហាក់ អនុប្រធាន​អាជ្ញាធរ​ទន្លេសាប​តំណាង​ដ៏​ខ្ពង់ខ្ពស់​របស់​ឯកឧត្តម លឹម គានហោ ប្រធាន​អាជ្ញាធរ​ទន្លេសាប បាន​ដឹកនាំ​សម្របសម្រួល​កិច្ចប្រជុំ​ត្រួតពិនិត្យ តាមដាន​លទ្ធផល​ការអនុវត្ត​ផែនការ​សកម្មភាព​ការងា​ក្នុង​ឆមាស​ទី​១ និង​លើក​ទិសដៅ​បន្ត​ឆមាស​ទី​២ ប្រចាំឆ្នាំ ២០២១ របស់​អគ្គលេខាធិការ​ដ្ឋា​ន អាជ្ញាធរ​ទន្លេសាប តាមរយៈ​ប្រព័ន្ធ​អន​ឡាញ Zoom  ដោយមាន​ការចូលរួម​ពី ឯកឧត្តម​អនុប្រធាន ឯកឧត្តម​អគ្គលេខាធិការ អគ្គលេខាធិការរង ឯកឧត្តម​ជំនួយការ លោក​ទីប្រឹក្សា លោក លោកស្រី​ជា​ប្រធាន អនុប្រធាននាយកដ្ឋាន និង​មន្ត្រី​ពាក់ព័ន្ធ​សរុប​ចំនួន ៤២​នាក់​។ កិច្ចប្រជុំ បាន​ពិនិត្យមើល វឌ្ឍនភាព​ការអនុវត្ត​សកម្មភាព​សិក្សា​ស្រាវជ្រាវ ប្រចាំឆមាស​ទី​១ ដោយ​ពិភាក្សាគ្នា​លើ​ចំណុចខ្លាំង  ចំណុចខ្សោយ  និង​បញ្ហា ប្រឈម  ។  ឈរលើ​បទពិសោធន៍​សិក្សា​នេះ  កិច្ចប្រជុំ បាន​ពិភាក្សាគ្នា ដោយ​លើក​ទិសដៅ​ឆមាស​ទី​២  គឺ​ធ្វើការ​សិក្សា ស្រាវជ្រាវ បន្ត  ស្របគ្នា​ជាមួយនឹង ការកែលំអ​វិធីសាស្ត្រ​សិក្សា​ស្រាវជ្រាវ  តាម​លក្ខណៈ​វិទ្យាសាស្ត្រ  ដើម្បី​ជា​មូលដ្ឋាន​លើ​ការគ្រប់គ្រង  និង​អភិរក្ស​បឹង​ទន្លេសាប  ក្នុង​ដែន​សមត្ថកិច្ច​របស់​អា​ជ្ញា​ធរ​ទន្លេសាប។​