កិច្ចប្រជុំ ស្ដីពី ការរៀបចំ​ផែនការ​ថ្នាក់​តំបន់ ត្រៀម​ទុកជាមុន ដើម្បី​បង្កើត​ផែនការ​អាង​ទន្លេ​ប​ន្សុំា​មួយ​ដែល​នាំមក​នូវ​សុខភាព​ល្អប្រសើរ និង​និរន្តរភាព​នៃ​ការអភិវឌ្ឍ​វិស័យ​ធនធានទឹក​
​កំពង់ចាម​៖ ថ្ងៃ​ចន្ទ ១​កើត ខែស្រាព​ណ៍ ឆ្នាំឆ្លូវ ត្រី​ស័ក ព​.​ស​.២៥៦៥ ត្រូវ​នឹង​ថ្ងៃទី​០៩ ខែសីហា ឆ្នាំ ២០២១ ឯកឧត្តម ខូវ មាស អគ្គលេខាធិការរង​នៃ​អាជ្ញាធរ​ទន្លេសាប បាន​អញ្ជើញ​ចូលរួម​កិច្ចប្រជុំ​ពិគ្រោះ​យោបល់​ថ្នាក់ជាតិ ដែល​រៀបចំ​ដោយ​គណ​:​ក​ម្មា​ធិ​ការ​ជាតិ​ទន្លេមេគង្គ​កម្ពុជា ដើម្បី​ពិនិត្យ​លើ​សេចក្ដីព្រាង​លើក​ទី​២ នៃ​ឯកសារ​គោល​គំនិត ស្ដីពី ការរៀបចំ​ផែនការ​ថ្នាក់​តំបន់ ត្រៀម​ទុកជាមុន ដើម្បី​បង្កើត​ផែនការ​អាង​ទន្លេ​ប​ន្សុំ​ា​មួយ​ដែល​នាំមក​នូវ​សុខភាព​ល្អប្រសើរ និង​និរន្តរភាព​នៃ​ការអភិវឌ្ឍ​វិស័យ​ធនធានទឹក និង​វិស័យ​ពាក់ព័ន្ធ​ដ៍ទៃទៀត​។
​គោលបំណង​នៃ​កិច្ចប្រជុំ​រួមមាន ៖
- ពិភាក្សា និង​ផ្តល់យោបល់​លើ​សេចក្តីព្រាង​លើក​ទី​២ នៃ​ឯកសារ​គោល​គំនិត និង​ផែនការ​បន្សាំ​នៃ​ការគ្រប់គ្រង​អាង​ទន្លេ (Proactive Regional Plan and Adaptive Basin Plan)
- ពិនិត្យមើល​យន្តការ តួនាទី និង​ការចូលរួម​នៃ​ដំណើរការ​ផែនការអភិវឌ្ឍន៍​អាង​ទន្លេ​ថ្នាក់ជាតិ (National Basin Development Plan)
- ពិភាក្សា​លើ​ធាតុ​ចូល​ទាំងឡាយ​របស់​ភាគី​កម្ពុជា ដើម្បី​ដាក់ជូនទៅ​គណ​:​កម្ម​ការ​ទន្លេមេគង្គ (Mekong River Commission- MRC)​។​