ឯកឧត្តម​សាស្ត្រ​ចា​រ្យ លឹម ពុ​យ អនុប្រធាន​អាជ្ញាធរ​ទន្លេសាប ដឹកនាំ​ការសិក្សា​តាមដាន​លើ​តំណាក់កាល​ដើមរដូវ​បន្ត​ពូជ​
​រាជធានី​ភ្នំពេញ​៖ នៅ​បន្ទប់ពិសោធន៍​អាជ្ញាធរ​ទន្លេសាប នា​ថ្ងៃ​ពុធ ១៤ រោច និង​ថ្ងៃ​ព្រហស្បតិ៍ ១៥​រោច ខែជេស្ឋ ឆ្នាំ ឆ្លូវ ត្រី​ស័ក ព​.​ស ២៥៦៥ ត្រូវ​នឹង​ថ្ងៃទី​០៩ និង​ទី​១០ ខែមិថុនា ឆ្នាំ ២០២១ ឯកឧត្តម​សាស្ត្រ​ចា​រ្យ លឹម ពុ​យ អនុប្រធាន​អាជ្ញាធរ​ទន្លេសាប បាន​ដឹកនាំ​ក្រុមការងារ​បច្ចេកទេស នៃ​នាយកដ្ឋាន​ធនធានធម្មជាតិ និង​នាយកដ្ឋាន​ត្រួតពិនិត្យ​ការធ្វើ​អាជីវកម្ម និង​អភិរក្ស ធ្វើការ​សិក្សា តាមដាន លើ​តំណាក់កាល​ដើមរដូវ​បន្ត​ពូជ នៃ​ប្រភេទ​ត្រី​មួយចំនួន​ដែល​បានមកពី​បឹង​ទន្លេសាប​នៅ​តំបន់​កោះ​ក្អែក នៃ​ខេត្តពោធិ៍សាត់ និង​តំបន់​ផាត់​សណ្តាយ នៃ​ខេត្តកំពង់ធំ ។ ជា​លទ្ធផល ក្រុមការងារ បាន​ពិនិត្យ​លើ​សំណាក​ត្រី​ចំនួន ៤៥៦​ក្បាល ដែលមាន​ប្រភេទ​ត្រី​សរុប​ចំនួន ៥៨​ប្រភេទ​។ ក្នុងចំណោម​ប្រភេទ​ត្រី ៥៨​ប្រភេទ​នេះ ក្រុមការងារ បានធ្វើការ​វាស់វែង និង​ពិនិត្យ​លើ​កន្សោមពង​របស់​ត្រី​ចំនួន ៣១​ប្រភេទ​ដែល​ចាប់ផ្តើម​ធ្វើការ​បន្ត​ពូជ​។​