កិច្ចប្រជុំ​ពិគ្រោះ​យោបល់ ស្តីពី​ការរៀបចំ​ផែនការ​ចង្អុល​ថ្នាក់ជាតិ​ឆ្នាំ​២០២១-២០២៥
​កំពង់ចាម​៖ នា​ថ្ងៃទី​០៧ ខែមិថុនា ឆ្នាំ​២០២១ ឯកឧត្តម សរ គឹម​សាន្ត អគ្គលេខាធិការរង​នៃ​អាជ្ញាធរ​ទន្លេសាប បាន​ចូលរួម​កិច្ចប្រជុំ​ពិគ្រោះ​យោបល់​ថ្នាក់ជាតិ​លើក​ទី​២ ស្តីពី​ការរៀបចំ​ផែនការ​ចង្អុល​ថ្នាក់ជាតិ​ឆ្នាំ​២០២១-២០២៥ ដោយមាន​ការចូលរួម​ពី​មន្ត្រី​តំណាង​ក្រសួង​-​ស្ថាប័ន​ពាក់ព័ន្ធ សរុប ២៥​រូប​។
​កិច្ចប្រជុំ​នេះ​បានទទួល​លទ្ធផល​ដូចជា​៖
១/ បាន​ពិនិត្យ​ផ្តល់យោបល់​លើ​គម្រោង​មួយចំនួន​ដែល​ក្រសួង ស្ថាប័ន​មាន សម្រាប់​ដាក់បញ្ចូល​ក្នុង​ផែនការ​ចង្អុល​ទិស​ថ្នាក់ជាតិ​២០២១ ២០២៥ ជាពិសេស គ្រប់គ្រង​ភាពរាំងស្ងួត ទឹក​ក្រោម​ដី និង​ប្រព័ន្ធ​ព័ត៌មាន ដែល​គម្រោង​ទាំងនេះ​ពុំ​សូវ​ទទួលបាន​ចំំ​ណាប់​អារម្មណ៍​ច្រើន​ទេ និង​ពុំមាន​អាទិភាព​ខ្ពស់​នៅ​ថ្នាក់​តំបន់​
២/ បានផ្តល់​ជា​អនុសាសន៍​ឲ្យ​តំណាង​ក្រសួង ស្ថាប័ន​ពាក់ព័ន្ធ​គិតគូរ​រក​គម្រោង​ដែលមាន​ផលប្រយោជន៍​រួម​សម្រាប់​កិច្ច​គ្រប់គ្រង​អាង​ទន្លេមេគង្គ​ឲ្យ​មាន​និរន្តរភាព និង​មាន​ផលប្រយោជន៍​សម្រាប់​សហ​គម​ន៍​រស់នៅ​តាម​ដង​ទន្លេមេគង្គ​ក្នុងប្រទេស​កម្ពុជា ជៀសវាង​នូវ​ការ​រុញ​ការងារ​គ្រប់គ្រង​អាង​ទន្លេមេគង្គ​ចូលទៅក្នុង​បញ្ហា​ភូមិសាស្ត្រ​នយោបាយ​។​