រាជធានីភ្នំពេញ៖ ថ្ងៃចន្ទ ១២រោច ខែជេស្ឋ ឆ្នាំឆ្លូវ ត្រីស័ក ព.ស ២៥៦៥ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី៧ ខែមិថុនា ឆ្នាំ២០២១ នៅសាល ប្រជុំគណៈកម្មការជាតិទន្លេមេគង្គកម្ពុជា លោក ហេង សុវណ្ណារ៉ា ប្រធាននាយកដ្ឋានត្រួតពិនិត្យការធ្វើអាជីវកម្ម និងការអភិរក្ស នៃអាជ្ញាធរទន្លេសាប និងលោក អ៊ូ ទូច អនុប្រធានការិយាល័យត្រួតពិនិត្យការធ្វើអាជីវកម្មលើធនធានធម្មជាតិ បានចូល រួមកិច្ចប្រជុំក្រុមជំនាញការផ្នែកបរិស្ថានថ្នាក់តំបន់តាមប្រព័ន្ធអនឡាញ (Zoom) ស្តីពីលទ្ធផលដំបូងនៃការសាកល្បងអនុវត្ត ការតាមដានបរិស្ថានរួម និងសំណើកែសម្រួលបណ្តាញ ស្នូលនៃការត្រួតពិនិត្យតាមដានទន្លេ។ កិច្ចប្រជុំខាងលើនេះ មានការចូលរួមពីក្រុមជំនាញការរបស់គណៈកម្មការទន្លេមេគង្គចំនួន ៨ នាក់ មន្ត្រីគ្រប់គ្រងជាន់ខ្ពស់តាមវិស័យពាក់ព័ន្ធ ចំនួន ៥ នាក់ ថ្នាក់ដឹកនាំជាតិតាមវិស័យចំនួន ៥ នាក់ តំណាងអ្នកធ្វើគម្រោងវារីអគ្គិសនីចំនួន ៦ នាក់ តំណាង បណ្តាញឃ្លាំមើលទន្លេមេគង្គក្នុងអាងទន្លេមេគង្គក្រោម ចំនួន ៨ នាក់ តំណាងក្រុមជំនាញការ GIZ ចំនួន ៣ នាក់ តំណាងជំនាញការ ICEM ចំនួន ៥ នាក់ តំណាងជំនាញការ CSU ចំនួន ២ នាក់ តំណាង AWP ចំនួន ១ នាក់ តំណាង DFAT ចំនួន ១ នាក់ តំណាង CNR ចំនួន ២ នាក់ និងមានរបៀបវារៈដូចខាងក្រោម៖