សិក្ខាសាលា​ស្តីពី ការរៀបចំ​គម្រោងការ​លើកកម្ពស់​ការគ្រប់គ្រង​ទឹក​ក្រោម​ដី​ឆ្លងដែន​ប្រកបដោយ​ចីរភាព រវាង​តំបន់​ទំនាប​ទន្លេមេគង្គ​នៃ​ប្រទេស​កម្ពុជា និង​ដែនដី​សណ្តរ​នៃ​តំបន់​មេគង្គ​វៀតណាម​
​រាជធានី​ភ្នំពេញ​៖ ថ្ងៃ​អង្គារ ១៤​កើត ខែជេស្ឋ ឆ្នាំឆ្លូវ ត្រូវ​នឹង​ថ្ងៃទី​២៥ ខែឧសភា ឆ្នាំ​២០២១ លោក ហេង សុវណ្ណារ៉ា ប្រធាន​នាយកដ្ឋាន​ត្រួតពិនិត្យ​ការធ្វើ​អាជីវកម្ម និង​ការអភិរក្ស និង​លោក ខ្វាន់ ភក្ត្រា ប្រធានការិយាល័យ​ធនធាន​រ៉ែ នាយកដ្ឋាន​ធនធានធម្មជាតិ នៃ​អាជ្ញាធរ​ទន្លេសាប​បាន​ចូលរួម​សិក្ខាសាលា​ពិគ្រោះ​យោបល់​ថ្នាក់ជាតិ​តាមរយះ Zoom Meeting ស្តីពី  “​ការរៀបចំ​គម្រោងការ​លើកកម្ពស់​ការគ្រប់គ្រង​ទឹក​ក្រោម​ដី​ឆ្លងដែន​ប្រកបដោយ​ចីរភាព រវាង​តំបន់​ទំនាប​ទន្លេមេគង្គ​នៃ​ប្រទេស​កម្ពុជា និង​ដែនដី​សណ្តរ​នៃ​តំបន់​មេគង្គ​វៀតណាម​”​។​
​កិច្ចប្រជុំ​នេះ​មាន​គោលបំណង​៖
១/ ដើម្បី​ប្រមូល​មតិយោបល់​ពី​ក្រសួង​-​ស្ថាប័ន ថ្នាក់ជាតិ ដែលមាន​ការពាក់ព័ន្ធ ដើម្បី​ដាក់ចូល ក្នុង​សមាសភាគ​ទាំង​៥ នៃ​គម្រោង​កាន់​តែមាន​ភាពល្អ​ប្រសើរ​។​