ឯកឧត្តម​សាស្ត្រាចារ្យ លឹម ពុ​យ នាំយក​ឧបករណ៍​តម្រង​ទឹកភ្លៀង​ចំនួន ៧ តម្លើង​តាម​ភូមិ​បណ្តែត​ទឹក​ជុំវិញ​បឹង​ទន្លេសាប
​ថ្ងៃ​អង្គារ ១០​រោច ខែកត្តិក ឆ្នាំជូត ទោស័ក ព​.​ស ២៥៦៤ ត្រូវ​នឹង​ថ្ងៃទី ១០ ខែ វិច្ឆិកា ឆ្នាំ ២០២០ ឯកឧត្តម លឹម ពុ​យ អនុប្រធាន​អាជ្ញាធរ​ទន្លេសាប និង​សហការី​បាន​នាំយក​ឧបករណ៍​តម្រង​ទឹកភ្លៀង​ចំនួន ៧ ទៅ​តម្លើង នៅតាម​ភូមិ​បណ្តែត​ទឹក​ជុំវិញ​បឹង​ទន្លេសាប រួមមាន​ខេត្តសៀមរាប ២ ទីតាំង​ស្ថិត​ភូមិ​ព្រែក​ស្រមោច ឃុំ​កំពង់​ឃ្លាំង ស្រុក​សូត្រ​នី​គម​ន និង​ភូមិ​ចុង​ឃ្នៀ​ស សង្កាត់​ចុង​ឃ្នៀ​ស ។  ខេត្តបាត់ដំបង ១ ទីតាំង​គឺ​ភូមិ​ព្រែក​ទាល់ ឃុំ​កោះ​ជី​វាំង​។ ខេត្តពោធិ៍សាត់ ២ ទីតាំង​គឺ ភូមិ​ព្រែក​ត្របែក (​ក្នុង​សហគមន៍​នេសាទ​ស្រី​ចឹក​) ឃុំ​កញ្ជរ​ស្រុក​កណ្តៀង និង​ភូមិ​ទី​១ ឃុំ​កំពង់​លួង ស្រុក​ក្រគរ និង​ខេត្តកំពង់ធំ ២ ទីតាំង​គឺ​: ភូមិ​ដូន​ស្តើង ឃុំ​ពាម​បាង ស្រុក​ស្ទោង និង​ភូមិ​ផាត់​សណ្តាយ ឃុំ​ផាត់​សណ្តាយ ស្រុក​កំពង់ស្វាយ ។​
​តម្រងទឹក​ភ្លៀង​ដែល​បាន​តម្លើង​នៅ​ទីតាំង​ទាំង ៧ ដូច​បាន​រៀបរាប់​ខាងលើ​នឹង​ចាប់ផ្ដើម​ដំណើរការ​ដើម្បី​ស្រង់​បរិមាណ​ទឹកភ្លៀង​នៅ​ជុំវិញ​បឹង​ទន្លេសាប ចាប់ពី​ថ្ងៃទី ១១​ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ​២០២០ នេះ​តទៅ​។​