សកម្មភាព​សិក្សា ពី​ការពង្រឹង​បណ្ដាញ​ទំនាក់ទំនង​ការងារ​ជាមួយ​សហគមន៍​ចុង​ឃ្នៀ​ស ខេត្តសៀមរាប​
នា​ថ្ងៃ​ពុធ ១២ រោច ដល់​ថ្ងៃ​សុក្រ ១៤ រោច ខែអស្សុជ ឆ្នាំជូត ទោស័ក ព​.​ស ២៥៦៤ ត្រូវ​នឹង​ថ្ងៃទី ១៤-១៦ ខែតុលា ឆ្នាំ​២០២០ លោក យ៉ាន់ សំរិទ្ធ ប្រធាន​នាយកដ្ឋាន​នីតិកម្ម និង​ផ្សព្វផ្សាយ រួមជាមួយ​មន្ត្រី​បច្ចេកទេស បាន​បន្ត​ចុះ​អនុវត្តន៍​សកម្មភាព ពង្រឹង​បណ្ដាញ ទំនាក់ទំនង ការងារ​ជាមួយ​សហគមន៍​ចុង​ឃ្នៀ​ស ក្នុងការ​តាមដាន និង​ចែករំលែក​ទិន្នន័យ ព័ត៌មាន​អំពី​ផលប៉ះពាល់​ទៅលើ​ការ គ្រប់គ្រង អភិរក្ស និង​អភិវឌ្ឍន៍​ធនធានធម្មជាតិ និង​បរិស្ថាន​ប្រកបដោយ​ចីរភាព ស្ថិតនៅក្នុង​ភូមិសាស្ត្រ​សង្កាត់​ចុង​ឃ្នៀ​ស ក្រុង​សៀមរាប ខេត្តសៀមរាប ។ គោលបំណង​នៃ​ការអនុវត្ត​សកម្មភាព​នេះ​គឺ​ដើម្បី​:
- បង្កើន​ទំនាក់ទំនង​កិច្ចសហប្រតិបត្តិការ​ជាមួយ​មន្ត្រី​ស្ថាប័ន​ជំនាញ​ពាក់ព័ន្ធ ក្នុងការ​ចែករំលែក​ចំណេះដឹង ទិន្នន័យ ព័ត៌មាន ពី​ផលប៉ះពាល់​ធនធាន ធម្មជាតិ និង​បរិស្ថាន​
- បង្កើត​ក្រុម​បណ្ដាញ​ទំនាក់ទំនង ជាមួយ​អាជ្ញាធរ និង​សហគមន៍​មូលដ្ឋាន ក្នុងការ​ផ្ដល់ព័ត៌មាន​ទាន់​ហេតុការណ៍​ពី​ផលប៉ះពាល់ ដែល​កើតមានឡើង​នៅក្នុង​តំបន់​បឹង​ទន្លេសាប  ។​