ថ្ងៃ ព្រហស្បតិ៍ ទី ៨ រោច ដល់ ថ្ងៃ សៅរ៍ ១០ រោច ខែ ភទ្របទ ឆ្នាំ ជូត ទោស័ក ព.ស ២៥៦៤ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី១០ ដល់ ១២ ខែ កញ្ញា ឆ្នាំ ២០២០ ឯកឧត្តមសាស្ត្រាចារ្យ លឹម ពុយ អនុប្រធានអាជ្ញាធរទន្លេសាប និងសហការី បាននាំយកធុងចម្រោះទឹកស្អាត (Safe Water Cube) ចំនួន ៥ ដែលជាអំណោយរបស់ Zayed sustainability Prize ទៅដាក់នៅភូមិបណ្តែតទឹកចំនួន៤ គឺភូមិពាមបាង ភូមិពេជ្រក្រី ភូមិដូនស្តើង និងភូមិពៅវើយ ដែលស្ថិតក្នុងឃុំពាមបាង ស្រុកស្ទោង ខេត្តកំពង់ធំ បន្ថែមលើធុងចម្រោះទឹកស្អាតទាំង 25 ធុងដែលបានដាក់នៅតាមភូមិបណ្តែតទឹកនាពេលកន្លងមកនៅតាមបណ្តាឃុំដែលនៅជុំវិញបឹងទន្លេសាប មានដូចជាឃុំឆ្នុកទ្រូ, ផាត់សណ្តាយ, កំពង់លួង, រាំងទិល, កំពង់ឃ្លាំង, កំពង់ភ្លុក, មាត់ខ្លា, កោះជីវាំង, និងឃុំកែវពណ៌ តាមរយៈគម្រោងការគ្រប់គ្រងធនធានទឹកចម្រុះ នៃអាងស្ទឹងសែន នៃអាជ្ញាធរទន្លេសាប ។
ការបំពាក់ធុងចម្រោះទឹកស្អាត SWC នេះ មានគោលបំណងជួយលើកម្ពស់សុខមាលភាពរបស់ប្រជាជន ពិសេសសិស្សានុសិស្សដែលរស់នៅ និងសិក្សានៅតាមភូមិបណ្តែតទឹក ដោយការប្រើប្រាស់ទឹកស្អាតសម្រាប់រិភោគប្រចាំថ្ងៃ។