កិច្ចប្រជុំ​ក្រុមការងារ​ថ្នាក់ជាតិ ស្តីពី ការគ្រប់គ្រង​គ្រោះទឹកជំនន់ និង​រាំងស្ងួត នៅ​តំបន់​ព្រំដែន​កម្ពុជា​-​ថៃ​
ខេត្តកំពង់ធំ ៖ ថ្ងៃ​សុក្រ ១០ កើត ខែភទ្របទ ឆ្នាំជូត ទោស័ក ព​.​ស ២៥៦៤ ត្រូវ​នឹង​ថ្ងៃទី ២៨ ខែសីហា ឆ្នាំ​២០២០ នា​ខេត្តកំពង់ធំ ឯកឧត្តម ខូវ មាស អគ្គលេខាធិការរង​អាជ្ញាធរ​ទន្លេសាប បាន​ចូលរួម​កិច្ចប្រជុំ​ក្រុមការងារ​ថ្នាក់ជាតិ ស្តីពី ការគ្រប់គ្រង​គ្រោះទឹកជំនន់ និង​រាំងស្ងួត នៅ​តំបន់​ព្រំដែន​កម្ពុជា​-​ថៃ ដែលជា​ផ្នែក​មួយ​នៃ​អនុតំបន់ 9C និង 9T ដែល​រៀបចំ​ដោយ​គណៈកម្មការ​ជាតិ​ទន្លេមេគង្គ​កម្ពុជា និង​មានការ​អញ្ជើញ​ចូលរួម​ពី ជំនាញការ​ជាតិ និង​មន្ត្រី​នៃ​ក្រសួង​ស្ថាប័ន​ពាក់​ពន្ធ​នានា ក្រោម​អធិបតីភាព ឯកឧត្តម សូ សុ​ភ័​ទ្ទ អគ្គលេខាធិការ គណៈកម្មាធិការ​ជាតិ​ទន្លេមេគង្គ​កម្ពុជា​។ កិច្ចប្រជុំ​បាន​ពិ​ភក្សា និង​ពិនិត្យ លើ របាយការណ៍​បឋមរ​បស់​ក្រុមការងារ​ថ្នាក់ជាតិ និង​ផ្តល់​មតិ​ធាតុ​ចូល ទស្សនទាន​នៃ​គំនិត​អភិវឌ្ឍន៍​នានា ដើម្បី​ដាក់ជូន​អង្គប្រជុំ (Video Conference) របស់​គណៈកម្មការ​ទ​ន្លេ​មេគង្គ (MRC) ដែល​នឹង​ប្រព្រឹត្តទៅ​នា​ថ្ងៃទី ៤ ខែកញ្ញា ឆ្នាំ​២០២០ នាពេលខាងមុខ​។​