កិច្ចប្រជុំ​ពិភាក្សា​ពិគ្រោះ​យោបល់​ពី​ដំណើរការ​បច្ចុប្បន្នភាព​នៃ​ការរៀបចំ​ផែនការ​យុទ្ធសាស្ត្រ សម្រាប់​អាជ្ញាធរ​ទន្លេសាប ២០២១-២០២៥
​ក្នុង​ស្មារតី​បន្ត​ពង្រឹង​តួនាទី​ភារកិច្ច និង​ការទទួលខុសត្រូវ​ស្នូល​របស់​អាជ្ញាធរ​ទន្លេ​សាប ក៏ដូចជា​ការចូលរួម​លើកកម្ពស់​ដល់​ប្រសិទ្ធភាព​នៃ​ការអនុវត្ត​គោលនយោបាយ​របស់​រាជ​រដ្ឋាភិបាល​កម្ពុជា នា​ព្រឹក​ថ្ងៃទី ១៧ ខែមិថុនា ឆ្នាំ ២០២០ នៅ​អគ្គលេខាធិការដ្ឋាន អាជ្ញាធរ​ទន្លេសាប បាន​ដំណើរ​ការរៀបចំ​កិច្ចប្រជុំ​ពិភាក្សា​ពិគ្រោះ​យោបល់ អំពី​ដំណើរការ​បច្ចុប្បន្នភាព​នៃ​ការរៀបចំ​ផែនការ​យុទ្ធសាស្ត្រ សម្រាប់​អាជ្ញាធរ​ទន្លេសាប ២០២១-២០២៥ ក្រោម​ការដឹកនាំ​សម្របសម្រួល​ដោយ ឯកឧត្តម ហ៊ែ​ល តូ​នី អនុប្រធាន​អាជ្ញាធរ​ទន្លេសាប ទទួលបន្ទុក​កិច្ចការ​ផែនការ និង​គោលនយោបាយ តំណាង​ដ៏​ខ្ពង់ខ្ពស់​របស់​ឯកឧត្តម​ប្រធាន​អាជ្ញាធរ​ទន្លេសាប ដោយមាន​ការចូលរួម
​ពី​ថ្នាក់ដឹកនាំ​ជា​អនុប្រធាន​ទទួលបន្ទុក​កិច្ចការ​បច្ចេកទេស អនុប្រធាន​ទទួលបន្ទុក​កិច្ចការរដ្ឋបាល​-​សហប្រតិបត្តិការ ប្រធាន​-​អនុប្រធាននាយកដ្ឋាន និង​មន្ត្រី​ជំនាញ​ថ្នាក់​ការិយាល័យ​ក្រោម​ឱវាទ​អាជ្ញាធរ​ទន្លេសាប រួមជាមួយ​មន្ត្រី​ជំនាញ​ផែនការ​របស់​ក្រសួង​ធនធានទឹក និង​ឧតុនិយម និង​គណៈកម្មាធិការ​ជាតិ​ទន្លេមេគង្គ​កម្ពុជា​។
ផ្អែកលើ​ទស្សនវិស័យ​យូ​អង្វែង ត្រូវបាន​កំណត់​ក្នុង​ផែនការ​យុទ្ធសាស្ត្រ របស់​អាជ្ញាធរ​ទន្លេសាប ២០១៦-២០២០ “​អាជ្ញាធរ​ទន្លេសាប ក្លាយជា​ស្ថាប័ន ឬ​អង្គភាព​គំរូ​មួយ​ក្នុងការ​ចែករំលែក​ផ្សព្វផ្សាយ និង​សម្របសម្រួល​ប្រកបដោយ​ប្រសិទ្ធភាព​លើ​ការគ្រប់គ្រង អភិរក្ស និង​អភិវឌ្ឍ​តំបន់​ទន្លេសាប​ឲ្យ​ប្រកបដោយ​ចីរភាព​” ដែលជា​ត្រីវិស័យ​ដ៏​មាន​សារៈប្រយោជន៍ សម្រាប់​មន្ត្រី​ថ្នាក់ដឹកនាំ និង​មន្ត្រីក្រោមឱវាទ​អាជ្ញាធរ​ទន្លេសាប ទទួលបាន​ពុទ្ធិ និង​យកទៅ​ប្រើប្រាស់​ក្នុង​សកម្មភាព​អាទិភាព​ផ្សេងៗ ។ កិច្ចប្រជុំ​ពិភាក្សា​ពិគ្រោះ​យោបល់​ខាងលើនេះ បាន​យកចិត្តទុកដាក់​ពិចារណា និង​បន្ត​នូវ​ការវិភាគ​លើ​ចំនុចខ្លាំង ចំនុចខ្សោយ កាលានុវត្តភាព និង​ភាព​គម្រាមកំហែង (SWOT) ចំពោះ​ស្ថានភាព​បច្ចុប្បន្ន​ទៅលើ ៤ ចំនុច ដូចជា ៖ (១). ដំណើរការ​សកម្មភាព​ការងារ​ផ្ទៃក្នុង​អាជ្ញាធរ​ទន្លេសាប​, (២). ដំណើរការ​សកម្មភាព​កិច្ចសហប្រតិបត្តិការ​, (៣). ដំណើរការ​ផ្សារភ្ជាប់​បឹង​ទន្លេសាប​, តំបន់​ទី​ជម្រាល​, និង​តំបន់​មេគង្គ​, (៤). បទពិសោធន៍​នៃ​ការអនុវត្ត​ផែនការ​យុទ្ធសាស្ត្រ ២០១៦-២០២០ ។​
ជារួម​លទ្ធផល​នៃ​កិច្ចប្រជុំ​ពិភាក្សា​នេះ បាន​ឆ្លុះបញ្ចាំង​នូវ​ចំនុច​សំខាន់ៗ​ជាច្រើន ដែល​បានផ្តល់​ជា​គំនិត​យោបល់ និង​អនុសាសន៍​ពី​មន្ត្រី​ថ្នាក់ដឹកនាំ និង​មន្ត្រី​ជំនាញ​ផែនការ ដែលជា​កត្តា​លី​ករ ឬ​ធាតុ​ចូល​ដ៏​មាន​សារៈសំខាន់ ដើម្បី​ឲ្យ​លេខាធិការដ្ឋាន​ផែនការ យកទៅ​ពិចារណា រៀបចំ និង​កែសម្រួល​ខ្លឹមសារ​ផែនការ​យុទ្ធសាស្ត្រ របស់​អាជ្ញាធរ​ទន្លេសាប ២០១៦-២០២០ ឲ្យ​បាន​កាន់តែ​ប្រសើរឡើង សម្រាប់​ដាក់ជូន​អង្គប្រជុំ​ពិភាក្សា​នៅ​ជំហាន​បន្ទាប់ ។​