សកម្មភាព​ការពង្រឹង​បណ្ដាញ​ទំនាក់ទំនង​ការងារ​ជាមួយ​ស្ថាប័ន និង​សហគមន៍​មូលដ្ឋាន​
​នា​ថ្ងៃ​ចន្ទ ១៥ រោច ខែផល្គុន ដល់​ថ្ងៃ​សុក្រ ៤ កើត ខែចេត្រ ឆ្នាំកុរ ឯកស័ក ព​.​ស ២៥៦៣ ត្រូវ​នឹង​ថ្ងៃ ២៣-២៧ ខែមីនា ឆ្នាំ​២០២០ លោក យ៉ាន់ សំរិទ្ធ ប្រធាន​នាយកដ្ឋាន​នីតិកម្ម និង​ផ្សព្វផ្សាយ ជា​មួ​ម​មន្ត្រី​បច្ចេកទេស បាន​ចុះ​អនុវត្តន៍​សកម្មភាព​ពង្រឹង​បណ្ដាញ​ទំនាក់ទំនង​ការងារ​ជាមួយ​ស្ថាប័ន និង​សហគមន៍​មូលដ្ឋាន ក្នុងការ​តាមដាន​និង​ចែ​ល​រំលែក​ទិន្នន័យ ព័​ត៍​មាន​ពី​ផលប៉ះពាល់​ទៅលើ​គ្រប់គ្រង អភិរក្ស និង​អភិវឌ្ឍន៍​ធនធានធម្មជាតិ និង​បរិស្ថាន​ប្រកបដោយ​ចីរភាព ក្នុង​តំបន់​ជុំវិញ​បឹង​ទន្លេសាប ស្ថិតនៅក្នុង​ភូមិសាស្ត្រ​ខេត្តកំពង់ឆ្នាំង និង​ខេត្តពោធិ៍សាត់ ។
​ការអនុវត្ត​សកម្មភាព​នេះ ក្នុង​គោលបំណង​ដើម្បី​:
១.​បង្កើន​ទំនាក់ទំនង​កិច្ចសហប្រតិបត្តិការ​ជាមួយ​មន្ត្រី​ស្ថាប័ន​ជំនាញ​ពាក់ព័ន្ធ ក្នុងការ​ចែករំលែក​ចំណេះដឹង ទិន្នន័យ ព័ត៌មាន ពី​ផលប៉ះពាល់​ធនធានធម្មជាតិ និង​បរិស្ថាន​
២.​បង្កើត​បណ្ដា​ណ​ទំនាក់ទំនង ជាមួយ​អាជ្ញាធរ និង​សហគមន៍​មូលដ្ឋាន ក្នុងការ​ផ្ដល់ព័ត៌មាន​ទាន់​ហេតុការណ៍​ពី​ផលប៉ះពាល់​ដែល​កើតមានឡើង​នៅក្នុង​តំបន់​បឹង​ទន្លេសាប​។