សកម្មភាព​សិក្សា​ពី​ការគ្រប់គ្រង និង​ទំនាស់​អត្ថប្រយោជន៍​ក្នុងការ​ប្រើប្រាស់​ធនធាន​ធម្មជាតិ​នៅ​តំបន់​ជុំវិញ​បឹង​ទន្លេ​សាប
​ថ្ងៃ​ចន្ទ ១៤ រោច ខែ​ក​ត្ដិក ដល់​ថ្ងៃ​សុក្រ ៣ កើត ខែ​មិគសិរ ឆ្នាំកុរ ឯកស័ក ព​.​ស ២៥៦៣ ត្រូវ​នឹង​ថ្ងៃ ២៥-២៩ ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ​២០១៩ លោក យ៉ាន់ សំរិទ្ធ
​ប្រធាន​នាយកដ្ឋាន​នីតិកម្ម និង​ផ្សព្វផ្សាយ​និង​មន្ត្រី​ក្រុមការងារ បាន​ចុះ​អនុវត្តន៍់​បញ្ចប់​សកម្ម​ភាព​ការសិក្សា​ពី​ការគ្រប់គ្រង និង​ទំនាស់​អត្ថប្រយោជន៍​ក្នុងការ​ប្រើប្រាស់​ធនធាន​ធម្មជាតិ​ប្រកបដោយ​សមធម៌ និង​ចីរភាព ជាមួយ​ស្ថាប័ន​ជំនាញ​ពាក់ព័ន្ធ នៃ​តំបន់​ជុំវិញ​បឹង​ទន្លេ​ប​។ ការសិក្សា​នេះ ដើម្បី​ពិភាក្សា ស្វែងយល់​ពី​ទំនាស់​អត្ថប្រយោជន៍ (Conflict Interest) រវាង​បណ្ដា​អ្នកពាក់ព័ន្ធ ក្នុងការ​ទាញយក​ធន​ធាន​ធម្មជាតិ រួមទាំង​វិធីសាស្ត្រ និង​យន្តការ​គន្លឹះ​ក្នុងការ​ដោះស្រាយ​បញ្ហា សម្រាប់​ភាពជោគជ័យ​ក្នុងការ​គ្រប់គ្រង​ធនធានធម្មជាតិ​ក្នុង​តំបន់​ទន្លេសាប​អោយមាន​ចីរភាព ៕​