ឯកឧត្តម សរ គឹម​សាន្ត អគ្គលេខាធិការរង អញ្ជើញ​ចូលរួម​សិក្ខាសាលា​ផ្សព្វផ្សាយ​ថ្នាក់ជាតិ ខេត្តកំពង់ចាម​
​ថ្ងៃ​ព្រ​ហស​ត្បិ៍ ១១ រោច ដល់​ថ្ងៃ​សុក្រ ១២ រោច ខែ អស្សុជ ឆ្នាំ កុរ ឯកស័ក ព​.​ស ២៥៦៣ ត្រូវ​នឹង​ថ្ងៃទី​២៤-២៥ ខែតុលា ឆ្នាំ​២០១៩ ឯកឧត្តម សរ គឹម​សាន្ត អគ្គលេខាធិការរង អាជ្ញាធរ​ទន្លេសាប បាន​អញ្ជើញ​ចូលរួម​សិក្ខាសាលា​ផ្សព្វផ្សាយ​ថ្នាក់ជាតិ ស្តីពី (១) របាយការណ៍​អាង​ទន្លេ ឆ្នាំ​២០១៨ (២) គោលការណ៍​វាយ តម្លៃ​ផលប៉ះពាល់​បរិស្ថាន​ឆ្លងដែន និង (៣) ក្របខ័ណ្ឌ​សូចនាករ​របស់​គណៈកម្មកា​រ​ទន្លេមេគង្គ ។ សិក្ខ​សាលា​នេះ មានការ​ចូលរួម​ពី​មន្ត្រី​នៃ​ក្រសួង​ស្ថាប័ន​ពាក់ព័ន្ធ រួមមាន ក្រសួង​ធនធានទឹក និង​ឧតុនិយម ក្រសួងបរិស្ថាន ក្រសួងផែនការ ក្រសួង​រ៉ែ និង​ថាមពល ក្រសួង​សាធារណៈការ និង​ដឹកជញ្ជូន រដ្ឋបាល​ជលផល​នៃ​ក្រសួងកសិកម្ម រុក្ខា ប្រមាញ់ និង​នេសាទ អាជ្ញាធរ​ទន្លេសាប មន្ត្រី​គណៈកម្មាធិការ​ជាតិ​ទន្លេមេគង្គ​កម្ពុជា និង​មន្ត្រី​នៃ​លេខាធិការដ្ឋាន​គណៈកម្មកា​រ​ទន្លេមេគង្គ​។​
​ជា​លទ្ធផល​នៃ​សិក្ខាសាលា អ្នក​ចូលរួមបាន​យល់ដឹង​ពី​ស្ថានភាព​នៃ​អាង​ទន្លេមេគង្គ និង​អំពី​ក្របខណ្ឌ​សូចនាករ ដើម្បី​ប្រើប្រាស់​សម្រាប់​ការវាយតម្លៃ​ស្ថានភាព និង​ហេតុ​ប៉ះពាល់​នៃ​អាង​ទន្លេ​ដែល​កើតឡើង​ពី​ការអភិវឌ្ឍ ក្នុង​ក្របខណ្ឌ MRC​។ ឯកសារ​សំខាន់ៗ​របស់ MRC (SOBR-2018, MRC-IF និង TbEIA) ត្រូវបាន​ទទួលយក និង​ប្រើប្រាស់​ជា​ឯកសារយោង​ផ្សេងៗ ដោយ​ស្ថាប័ន​ពាក់ព័ន្ធ និង​ភាគី​ថ្នាក់ជាតិ​។​