ឯកឧត្តម​សាស្ត្រាចារ្យ លឹម ពុ​យ អនុប្រធាន អាជ្ញាធរ​ទន្លេសាប ដឹកនាំ​កិច្ចប្រជុំ​ការងារ​គម្រោងការ​គ្រប់គ្រង​ធនធានទឹក​ចម្រុះ​អាង​ស្ទឹងសែន
​នា​ព្រឹក​ថ្ងៃពុធ ១០ កើត ដល់ថ្ងៃព្រហស្បត៍​ ១១ កើត ​ខែ ជេស្ឋ ឆ្នាំកុរ ឯកស័ក ព​.​ស ២៥៦៣ ត្រូវ​នឹង​ថ្ងៃទី ១២-១៣ ខែ មិថុនា ឆ្នាំ ២០១៩ ឯកឧត្តម​សាស្ត្រាចារ្យ លឹម ពុ​យ អនុប្រធាន​អាជ្ញាធរ​ទន្លេសាប និង​ជា​ប្រធាន​ក្រុមការងារ​គម្រោង​គ្រប់គ្រង​ធនធានទឹក​ចម្រុះ​អាង​ស្ទឹងសែន បាន​អ​ញ្ជើ្ជ​ា​អធិប​តិ​ភាព​ក្នុង ​ពី​ធី​សម្ពោធ​ដាក់​ឲ្យ​ដំណើរការ​ប្រើប្រាស់​នូវ​ស្ថានីយ​ផលិត​ទឹកស្អាត​ស្ថិតនៅ​ឃុំ​រក្សា ស្រុក​រវៀង និង​ឃុំ​ពុទ្រា ស្រុក​ជ័យ​សែន ខេត្តព្រះវិហារ ដែល ពិធី​សម្ពោធ​នេះ មានការ​ចូលរួម​ពី​អភិ​រង​ខេត្តព្រះវិហារ អភិ​រង​ខេត្តកំពង់ធំ មន្ទីរ​ធនធានទឹក និង​ឧតុនិយម​ខេត្តព្រះវិហារ និង​កំពង់ធំ​, សមាជិក​គណៈកម្មការ​គ្រប់គ្រង​ធនធានទឹក​ចម្រុះ​អាង​ស្ទឹងសែន​, អភិបាលរង​ស្រុក​រវៀង​, អង្គការ AREEP និង HAMAP អង្គការ​ទឹកភ្លៀង​កម្ពុជា តំណាង​ឃុំ​/​ភូមិ ប្រជាពលរដ្ឋ ប្រជា​ការពារ នគរបាល​ប៉ុស្តិ៍ និង​លោកគ្រូ​-​អ្នកគ្រូ សិស្សានុសិស្ស សរុប​ប្រមាណ ៤៥០ នាក់​។ ស្ថានីយ​ផលិត​ទឹកស្អាត​ឃុំ​រក្សា​នេះ គឺជា​ស្ថានីយ​ទី​៤ និង​ស្ថានីយ​ឃុំ​ពុទ្រា ស្រុក ជ័យ​សែន​ជា​ស្ថានីយ៍​ទី​៥ ហើយ ដែល​ត្រូវបាន​សាងសង់ឡើង​ក្រោម​ជំនួយឥតសំណង​របស់​ទីភ្នាក់ងារ​ទឹក​បារាំង (Rhin-Meuse ) ។ ការសាងសង់​នេះ អនុវត្ត​ដោយ​អង្គការក្រៅរដ្ឋាភិបាល​ឈ្មោះ AREED និង HAMAP ដែល​បានចាប់ផ្តើម​ការងារ​កា​លពី​ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ ២០១៨ និង​បានបញ្ចប់​ជា​ស្ថាពរ​នៅក្នុង​ខែឧសភា ឆ្នាំ ២០១៩ ។ ស្ថានីយ​ទាំងពីរ​នេះ​អាច​ផលិត​ទឹកស្អាត​សម្រាប់​បរិភោគបាន​ប្រមាណ ៧៨ ម៉ែត្រគូប​ក្នុង​មួយថ្ងៃ ។​