កិច្ចប្រជុំ​ការងារ​ជាមួយ​ក្រុមការងារ​ស្បៀងអាហារ និង​កសិកម្ម​នៃ​អង្គការសហប្រជាជាតិ​ថ្នាក់​តំបន់ (FAORAP)
​ថ្ងៃ​ព្រហស្បតិ៍ ០៤ កើត ខែ ជេស្ឋ ឆ្នាំ កុរ ឯកស័ក ព​.​ស ២៥៦៣ ត្រូវ​នឹង​ថ្ងៃទី​០៦ ខែឧសភា ឆ្នាំ ២០១៩ ឯកឧត្តម​សាស្ត្រ​ចា​រ្យ លឹម ពុ​យ អនុប្រធាន​អាជ្ញាធរ​ទន្លេសាប អមដោយ​ឯកឧត្តម​អនុប្រធាន អគ្គលេខាធិការ អគ្គលេខាធិការរង ប្រធាន​នាយកដ្ឋាន នៃ​អាជ្ញាធរ​ទន្លេសាប និង​ក្រសួង​ធនធាន ទឹក និង​ឧតុនិយម បាន​ជួបពិភាក្សា​ការងារ​ជាមួយ​ក្រុមការងារ​ស្បៀងអាហារ និង​កសិកម្ម​នៃ​អង្គការសហប្រជាជាតិ​ថ្នាក់​តំបន់ (FAORAP) សហការ​ជាមួយ​វិទ្យាស្ថាន​អនាគត​តំបន់​មេគង្គ (Mekong Future )​។​
​ជំនួប​នេះ​មាន​គោលបំណង​៖
​រៀបចំ និង​បំពេញ​ឯកសារ​ស្នើសុំ​គម្រោង​កិច្ចសហប្រតិបត្តិការ​ឆ្លង​ដែន ដោយ​សិក្សា​លើ​ការបំពុល​ទឹក​ក្រោម​ដី (Trans-boundary Groundwater Pollution Management) ដែល​គម្រោង​នេះ​នឹង​អនុវត្ត​មួយផ្នែក​ក្នុងប្រទេស​កម្ពុជា និង មួយផ្នែក​ទៀត​នៅ​ប្រទេស​វៀតណាម (Mekong Delta)​។ ជា​លទ្ធផល គឺ​ភាគី​ទាំងពីរ​មានការ​គាំទ្រ និង​សហការគ្នា​ទៅវិញទៅមក ដោយ​បង្កើត​ក្រុមការងារ Focal Point សម្រាប់​សិក្សា​រួមគ្នា​។​