សកម្មភាព​សិក្សា​វាយ​ម្លៃ​លើ​ផលប៉ះពាល់​ការអនុវត្ត​បទដ្ឋាន​គ​តិ​យុត្ត​ពាក់ព័ន្ធ​ការគ្រប់គ្រង ការអភិរក្ស និង​អភិវឌ្ឍន៍​បរិស្ថាន​ធនធានធម្មជាតិ​
​ថ្ងៃ អង្គារ ១០ រោច ដល់​ថ្ងៃ សុក្រ ១៣ រោច ខែ ពិសាខ ឆ្នាំ កុរ ឯកស័ក ព​.​ស ២៥៦៣ ត្រូវ​ថ្ងៃទី ២៨ ដល់ ថ្ងៃទី ៣១ ខែ ឧសភា ឆ្នាំ ២០១៩ មន្ត្រី​បច្ចេកទេស​នាយកដ្ឋាន​នីតិកម្ម និង​ផ្សព្វផ្សាយ ដឹកនាំ​ដោយ​លោក លឹម ហេង អនុប្រធាននាយកដ្ឋាន បាន​បន្ត​ចុះ​សិក្សា​វាយ​ម្លៃ​លើ​ផលប៉ះពាល់​ការអនុវត្ត​បទដ្ឋាន​គ​តិ​យុត្ត​ពាក់ព័ន្ធ​ការគ្រប់គ្រង ការអភិរក្ស និង​អភិវឌ្ឍន៍​បរិស្ថាន​ធនធានធម្មជាតិ​នៅ​តំបន់​ជុំ​វិ់​ញ​ទន្លេសាប ស្ថិតនៅក្នុង​ភូមិសាស្ត្រ​សហគមន៍​នេសាទ​សសរស្តម្ភ ឃុំ​សសរស្តម្ភ ស្រុក​ពួក និង​ឃុំ​មួយចំនួន​នៃ​ស្រុក​ក្រឡាញ់ ស្រុក​សូទ្រនិគម ខេត្តសៀមរាប​។ ការសិក្សា​នេះ ដើម្បី​ស្វែងរក​ពី​ចំណុចខ្លាំង ចំណុចខ្សោយ​នៃ​ផលប៉ះពាល់​លើ​ការអនុវត្ត​បទដ្ឋាន​គ​តិ​យុត្ត និង​យន្តការ​ក្នុង​ការចូល​រួមសហកា​រលើ​ការអនុវត្ត​ច្បាប់ និង​បទបញ្ញត្តិ​នានា​ពាក់ព័ន្ធ ការគ្រប់គ្រង ការអភិរក្ស និង​អភិវឌ្ឍន៍​បរិស្ថាន​ធនធានធម្មជាតិ​នៅ​តំបន់​បឹង​ទន្លេសាប​ប្រកបដោយ​ដោយ​និរន្ត​ភាព​។​