កិច្ចប្រជុំ​ការកែសម្រួល​សមាសភាព​ក្រុមការងារ​បច្ចេកទេស​សិ​ក្សា​ស្រាវជ្រាវ និង​រៀបចំ​ផលិត​របាយការណ៍ ស្តីពី ស្ថានភាព​អាង​ទន្លេសាប​
​ថ្ងៃ សុក្រ​១៤ កើត ខែ​ពិសាខ ឆ្នាំ កុរ ឯកស័ក ព​.​ស ២៥៦២ ត្រូវ​នឹង​ថ្ងៃទី​១៧ ខែឧសភា ឆ្នាំ​២០១៩ នៅ​អគ្គលេខាធិការដ្ឋាន​អាជ្ញាធរ​ទន្លេសាប មាន​រៀបចំ​កិច្ចប្រជុំ​ពិនិត្យ​កែសម្រួល​សេចក្តី​ពង្រាង​សេចក្តីសម្រេច ស្តីពី ការបង្កើត​ក្រុមការងារ​បច្ចេកទេស​សិ​ក្សា​ស្រាវជ្រាវ និង​រៀបចំ​ផលិត​របាយការណ៍ ស្តីពី ស្ថានភាព​អាង​ទន្លេសាប ដែល​ដឹកនាំ​ដោយ ឯកឧត្តម ហ៊ែ​ល តូ​នី អនុប្រធាន​អាជ្ញាធរ​ទន្លេសាប ដោយមាន​ការចូលរួម​ពី អនុប្រធាន​អាជ្ញាធរ​ទន្លេសាបអគ្គលេខាធិការ អគ្គលេខាធិការរង ទីប្រឹក្សា ប្រធាន​នាយកដ្ឋាន អនុប្រធាននាយកដ្ឋាន និង​មន្ត្រី​បច្ចេកទេស​ពាក់ព័ន្ធ ។ ក្នុង​កិច្ចប្រជុំ​នេះ ឯកឧត្តម​សាស្ត្រាចារ្យ លឹម ពុ​យ អនុប្រធាន​អាជ្ញាធរ​ទន្លេសាប បានបង្ហាញ​ជា​សង្ខេប​នូវ សម្ពាធ និង​ផលប៉ះពាល់ ដល់​បឹង​ទន្លេសាប និង​ការងារ​ស្រាវជ្រាវ​របស់ អ​.​ទ​.​ស ។​