សិក្ខាសាលា​បិទ​បញ្ចប់​គម្រោង​កិច្ចសហប្រតិបត្តិការ​រ​វាង​បឹង​ទន្លេសាប​និង​អាង​សុង​ក្លា
​ថ្ងៃ សុក្រ ០៨ កើត ខែ ចែ​ត្រ ឆ្នាំ ច សំរឹទ្ធិស័ក ព​.​ស ២៥៦២ ត្រូវ​នឹង​ថ្ងៃទី​១២ ខែមេសា ឆ្នាំ​២០១៩ ឯកឧត្តម ស៊ិន វិ​សិទ្ធ អគ្គលេខាធិការ អាជ្ញាធរ​ទន្លេសាប បាន​ចូលរួម​ដឹកនាំ​សិក្ខាសាលា​បិទ​បញ្ចប់​គម្រោង កិច្ចសហប្រតិបត្តិការ រវាង​បឹង​ទន្លេសាប ប្រទេស​កម្ពុជា និង​អាង​សុង​ក្លា ប្រទេស​ថៃ ដែល​ឧបត្ថម្ភ​ថវិកា​ដោយ​ធនាគារពិភពលោក ។ សមាសភាព​ចូលរួម​មានមក​ពី​អាជ្ញាធរ​ទន្លេសាប គណៈកម្មាធិការ​ជាតិ​ទន្លេ​គ​ង្គ​កម្ពុជា ក្រសួង​ធនធានទឹក និង​ឧតុនិយម ក្រសួងបរិស្ថាន អង្គការ IUCN សកល​វិទ្យាល័យ​ភ្នំពេញ មន្ទីរជំនាញ​ពាក់ព័ន្ធ​ខេត្ត​ជុំវិញ​បឹង​ទន្លេសាប មន្ត្រី MRC ភាគី​អនុវត្ត​គម្រោង​មកពី​ខេត្ត​សុង​ក្លា​ប្រទេស​ថៃ សមាជិក​សហគមន៍​នេសាទ​គំរូ ។ សិក្ខាសាលា​នេះ មាន​គោលបំណង​ចម្បង​គឺ ៖
១/ ដេ​ី​ម្បី​ផ្សព្វផ្សាយ ចែករំលែក​នូវ​របក​គំ​ហេ​ី​ញ​អំពី​បញ្ហា​ប្រឈម និង​អនុសាសន៍​ស្តីពី​ការគ្រប់គ្រង​បឹង ជូន​ទៅដល់​អ្នកពាក់ព័ន្ធ​នានា ដេ​ី​ម្បី​ប​ង្កេ​ី​ន​ការយល់ដឹង​បន្ថែម​អំពី​ជីវភាព​រស់នៅ នៅក្នុង​សហគមន៍​។​
២/ បង្ហាញ​សមិទ្ធផល​នៃ​គម្រោង​កិច្ចសហប្រតិបត្តិការ រវាង​បឹង​ទន្លេសាប ប្រទេស​កម្ពុជា និង​អាង​សុង​ក្លា ប្រទេស​ថៃ រួមមាន​៖
- ខ្សែ​វីដេអូ​ខ្លី ចំនួន​៣​ឃ្លី​ប អប់រំ​ផ្សព្វផ្សាយ ទាក់ទង​នឹង​ការប្រែប្រួល​អាកាសធាតុ ការនេសាទ និង​ការចូលរួម​របស់​ស្ត្រី​