សកម្មភាព​អញ្ជើញ​ចូលរួម​កិច្ចពិភាក្សា​តុមូល​ការគ្រប់គ្រង​សុខមាលភាព​ប្រព័ន្ធ​អេកូឡូស៊ី​ទឹកសាប មេគង្គ​-​ឡាន​ឆាង នៅ​ប្រទេស​ចិន​
​ចាប់ពី​ថ្ងៃ​ពុធ ១៥​កើត ដល់​ថ្ងៃ​សុក្រ ២​រោច ខែផល្គុន ឆ្នាំច ត្រូវ​នឹង​ថ្ងៃទី ២0-២២ ខែមីនា ឆ្នាំ ២០១៩ នៅ​ទីក្រុង Kunming, ខេត្ត Yunnan នៃ​សាធារណៈរដ្ឋ​ប្រជាមានិត​ចិន ឯកឧត្តម ហ៊ែ​ល តូ​នី អនុប្រធាន
​អាជ្ញាធរ​ទន្លេសាប តំណាង​ដ៏​ខ្ពង់ខ្ពស់​ពី​ឯកឧត្តម​រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួង​ធនធានទឹក និង​ឧតុនិយម និង​ជា​ប្រធាន​អាជ្ញាធរ​ទន្លេសាប តាមរយៈ​ការអញ្ជើញ​ពី​ភាគី​ចិន​នៃ​អង្គការ​អភិរក្ស​អន្តរជាតិ បាន​អញ្ជើញ​ចូលរួម​កិច្ចពិភាក្សា​តុមូល​ការគ្រប់គ្រង​សុមា​ល​ភាព​ប្រព័ន្ធ​អេកូឡូស៊ី​ទឹកសាប ឡាន​ឆាង​-​មេគង្គ ស្តីពី ទស្សនៈវិស័យ​សម្រាប់​យុទ្ធសាស្ត្រ​វាយតម្លៃ​បរិស្ថាន ដែល​បាន​ប្រព្រឹត្តទៅ ហើយ​ដែលមាន​ការចូលរួម​ពី​មន្ត្រី​ថ្នាក់ដឹកនាំ មន្ត្រី​បច្ចេកទេស​នៃ​ប្រទេស​ជា​សមាជិក​ឡាន​ឆាង​-​មេគង្គ​, វិទ្យាស្ថាន​ស្រាវជ្រាវ​ជាន់ខ្ពស់​, អង្គការ​អន្តរជាតិ ។ កិច្ចពិភាក្សា បាន​ផ្តោតជាសំខាន់​លើ​កម្មវិធី​ស​ន្ទ​ស្សរ៍​សុខមាលភាព​ទឹកសាប ក្នុងការ​គ្រប់គ្រង​ប្រព័ន្ធ​អេកូឡូស៊ី​ទឹកសាប​ប្រកបដោយ​សមធម៌​ក្នុងចំណោម​ប្រទេស​សមាជិក​ឡាន​ឆាង​-​មេគង្គ ដើម្បី​គាំទ្រ​កិច្ចសហប្រតិបត្តិការ​ឡាន​ឆាង​-​មេគង្គ​លើក​ទី ២ ក្រោម​យន្តការ​កិច្ចសហប្រតិបត្តិការ និង​ការអនុវត្ត​គំនិត​ផ្តួចផ្តើម​ឡាន​ឆាន​-​មេគង្គ​បៃតង ។​
​ជាមួយនឹង​ទិដ្ឋភាព​តំណើរការ​នៃ​កិច្ចពិភាក្សា​នេះ​ផងដែរ ក៏មាន​ការអញ្ជើញ​មន្ត្រី​ថ្នាក់ដឹកនាំ និង​មន្ត្រី​បច្ចេកទេស​តំណាង​ប្រទេស​ជា​សមាជិក ធ្វើការ​ពិភាក្សា ចែករំលែក​បទពិសោធ​ន៍​ការងារ និង​ផ្តល់យោបល់​ជា​ទស្សនៈវិស័យ​ក្នុងការ​ពង្រឹង​កិច្ចសហប្រតិបត្តិការ​លើ​ការចែករំលែក​ព័ត៌មាន និង​ការគ្រប់គ្រង​សុខមាលភាព​ប្រព័ន្ធ​អេកូឡូស៊ី​ទឹកសាប រួមជាមួយ​ការអភិវឌ្ឍ​ប្រកបដោយ​ចិ​រ​ភាព​នៃ​តំបន់​ឡាន​ឆាង​-​មេគង្គ ។​