សកម្មភាព​សិក្សា​ពី​បច្ចុប្បន្នភាព ប្រជាសាស្ត្រ និង​សេដ្ឋកិច្ចសង្គម​នៅ​តំបន់​ទី​ជម្រាល​អាង​ស្ទឹង​មង្គល​បូរី​/​សិរី​សោ​ភ័​ណ្ឌ ខេត្តបន្ទាយមានជ័យ​
នា​ថ្ងៃ​ចន្ទ ១៣ កើត ខែផល្គុន ដល់​ថ្ងៃ​សុក្រ ០២ រោច ខែផល្គុន ឆ្នាំច សំរឹទ្ធិស័ក ព​.​ស ២៥៦២ ត្រូវ​នឹង​ថ្ងៃទី 18 ដល់​ថ្ងៃទី​22 ខែមីនា ឆ្នាំ​2019 លោក យ៉ាន់ សំរិទ្ធ ប្រធាន​នាយកដ្ឋាន​នីតិកម្ម និង​ផ្សព្វផ្សាយ អាជ្ញាធរ​ទន្លេសាប បាន​ដឹកនាំ​ក្រុមការងារ​មន្ត្រី​បច្ចេកទេស​បន្ត​ចុះ​អនុវត្តន៍​សកម្មភាព​លើ​ការសិក្សា​ស្រាវជ្រាវ បច្ចុប្បន្នភាព ប្រជាសាស្ត្រ និង​សេដ្ឋកិច្ចសង្គម​នៅតាម​តំបន់​ទី​ជម្រាល​ជុំវិញ​បឹង​ទន្លេសាប នៅ​តំបន់​អាង​ស្ទឹង​មង្គល​បូរី​/​សិរី​សោ​ភ័​ណ្ឌ ក្នុង​ខេត្តបន្ទាយមានជ័យ​។ ការសិក្សា​នេះ ដើម្បី​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​ប្រជា​ស្រា​ស្ត្រ សេដ្ឋកិច្ចសង្គម និង​ស្វែងយល់​ពី​សារៈប្រយោជន៍ បញ្ហា​ប្រឈម រួមទាំង​យន្តការ​ក្នុងការ​គ្រប់គ្រង និង​អភិវឌ្ឍន៍​អាង​ស្ទឹង​មង្គល​បូរី​/​សិរី​សោ​ភ័​ណ្ឌ​ប្រកបដោយ​ប្រសិទ្ធភាព និង​មាន​នីរ​ន្ត​រ​ភាព ។​