សកម្មភាព​ថ្នាក់ដឹកនាំ​ចុះ​មូលដ្ឋាន ខេត្តបន្ទាយមានជ័យ​
​នា​ថ្ងៃទី ១២ ខែ មីនា ឆ្នាំ ២០១៧ ឯកឧត្តម ខូវ មាស អគ្គលេខាធិការរង​អាជ្ញាធរ​ទន្លេសាប និង​ជា​សមាជិក​ក្រុមការងារ​ថ្នាក់ជាតិ​ចុះ​មូលដ្ឋាន​ខេត្តបន្ទាយមានជ័យ បាន​អញ្ជើញ​ចូលរួម​ពិធី​ជួបជុំ​សំណេះសំណាល​ជាមួយ​បេក្ខជន​ឈរឈ្មោះ​បោះឆ្នោត​ជ្រើសរើស​ក្រុមប្រឹក្សា ឃុំ​-​សង្កាត់ អាណត្តិ​ទី ៤ ឆ្នាំ ២០១៧ នា​ខេត្តបន្ទាយមានជ័យ ក្រោម​អធិបតីភាព ឯកឧត្តម ឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រី កែ គឹមយ៉ាន ប្រធាន​អាជ្ញាធរ​ជាតិ​ប្រយុទ្ធប្រឆាំង​គ្រឿងញៀន និង​ជា​ប្រធាន​ក្រុមការងារ​ថ្នាក់ជាតិ​។ សមាសភាព​អញ្ជើញ​ចូលរួម​កិច្ចប្រជុំ​សរុប​ចំនួន ១,៤០០ នាក់​។ ឯកឧត្តម​ប្រធាន​អង្គប្រជុំ​បានដាក់​ចេញ​នូវ​យុទ្ធសាស្ត្រ និង​គោលការណ៍​មួយចំនួន​សម្រាប់​អនុវត្ត​នាពេល​បោះឆ្នោត​ខាងមុខ ដោយ​សូម​ឲ្យ​ក្រុមការងារ​ថ្នាក់ជាតិ និង​ថ្នាក់​ខេត្ត​បង្កើន​នូវ​កិច្ចសហប្រតិបត្តិការ​ឲ្យ​កាន់​តែមាន​ប្រសិទ្ធភាព និង​រួមគ្នា​រក្សា​ឲ្យ​បាន​នូវ​សុខសន្តិភាព​ជូន​ជាតិ និង​ប្រជាជន​គ្រប់រូប​។ ក្រោយពី​ទទួលបាន​អនុសាសន៍​ល្អៗ​ពី ឯកឧត្តម ឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រី នា​ថ្ងៃ​បន្ទាប់ ក្រុមការងារ​ក៍បាន​ប​ន្ត​ចុះ​ជួប​សំណេះសំណាល​ជាមួយ​មេឃុំ​/​ក្រុមប្រឹក្សាឃុំ​-​សង្កាត់ តាម​មុខព្រួញ​នីមួយៗ ជា​បន្តទៀត​។